Archiv

0

Při příležitosti oslavy 671 let od založení Univerzity Karlovy předal rektor prof. Tomáš Zima Ceny Bedřicha Hrozného za nejlepší tvůrčí počin za rok 2018...

0

O náročném endoskopickém zákroku, který vedl doc. Radan Keil (Interní klinika 2. LF UK a FN Motol), píše server Pražský patriot (16. 4. 2019).

0

Vítězem letošního ročníku soutěže Medik roku se stal tým kapitánky Márie Stratilové, čtvrtý byl tým Andreje Bocána a sedmý tým Davida Keprty, všichni z 2. lékařské fakulty. Blahopřejeme!

1

Ve středu 10. dubna odpoledne odstartoval tradiční závod Motolská míle, letos ve dvou kategoriích, mužské a ženské. Jaké byly výsledky? Podívejte se na pořadí a fotografie.

0

Prof. Petr Pohunek (Pediatrická klinika 2. LF UK a FN Motol), ředitel České iniciativy pro astma, odpovídal v rozhovoru pro Lidové noviny (13. 4. 2019).

0

Jakub Mlčoch z 3. ročníku je zakladatel a kapitán fakultního hokejového klubu Motol Pelicans. Na úspěchy v Pražské lize ledního hokeje i na výzvu, která Pelikány čeká v dubnu, se ptal Adam Láznička.

1

Profesor psychiatrie Jiří Horáček z Národního ústavu duševního zdraví bude jedním z hlavních hostů letošní Vědecké konference (středa 10. 4. v 10.40 ve Velké posluchárně). Těšit se můžeme na přehled současných nálezů neurobiologie působení psychedelik v kontextu výzkumu mysli a možného léčebného využití u vybraných skupin psychických poruch.

0

První ročník je pro řadu lidí jako hození do studené vody. Zvládnout se naučit to velké množství látky není vůbec jednoduché, a proto na naší fakultě probíhají medická doučování pro různé předměty.

0

Debata s podtitulem S čím se potýkají čerství absolventi lékařských fakult po nástupu do praxe? se konala ve středu 3. dubna 2019 se ve Velké posluchárně. Přinášíme výběr toho nejzajímavějšího a záznam.

0

Prof. Jakub Hort (Neurologická klinika 2. LF UK a FNM) vystoupil v reportáži Událostí České televize (1. 4. 2019).

Stránky