Buddy program

Buddy program propojuje přijíždějící (nejen Erasmus) studenty a stážisty se studenty (nejen) českých studijních programů na 2. lékařské fakulty.

Kdo je Buddy ?

Buddy je student 2. lékařské fakulty, který se dobrovolně rozhodne být pomocníkem a průvodcem pro přijíždějícího zahraničního studenta nebo více studentů, které si sám vybere. Na ročníku studia nezáleží. Důležitá je ochota vykročit ze své komfortní zóny a zapojit se.

Co dělá?

Už před příjezdem zahraničního studenta se s ním spojí a odpovídá na jeho dotazy. Pak ho obvykle přivítá na letišti a doprovodí do místa bydliště. Pomůže s orientací v novém prostředí a vyřídit formality. Seznámí přijíždějící s fakultou, nemocnicí, studentským životem, kulturou apod. Buddy poradí a podá pomocnou ruku, když je třeba.

Co za to?

Poznáte studenty z celého světa a zlepšíte si své jazykové znalosti.

Za pomoc přijíždějícím zahraničním studentům získáte body ve výběrovém řízení Erasmus a na stáže na partnerských univerzitách ve Wakayamě a Soulu.

Aktivní „budíkování“  se také zohledňuje při vyhodnocování žádostí o finanční podporu z fakultního Fondu internacionalizace, Fondu mobility a POINTu UK.

Jak se stát Buddym?
  1. Přidejte se ke studentské facebookové skupině Buddies 2.LF
  2. Zaregistrujte se do univerzitní webové aplikace Broaddy
Otázky?

Kontaktujte koordinátorku Buddy programu ze spolku Motolák - Kateřina Stanzelová na emailu @email nebo Ing. Pavlu Byrne na Oddělení zahraničních záležitostí 2. lékařské fakulty.

Jaké zkušenosti mají naše studentky a studenti s buddy programem?

Podej pomocnou ruku, poznáš svět aneb buddy program otevírá brány poznání i zážitků

Buddy pomáhá zahraničním studentům, fakultě i sobě

Erasmáci dorazili a těší se, co jim Praha přinese

Poslední aktualizace: 27. 9. 2023 / Ing. Pavla Byrne