PeliCast

Rozhovory s našimi odborníky ze zdravotnictví i zajímavými osobnostmi. Studium a komentované dění na fakultě. Novinky ze studia medicíny, fyzioterapie, ošetřovatelství a radiologické asistence.

PeliCast sledujte také na

Apple Podcast

Spotify

Youtube Podcast

Radan Keil: PR a zevní vztahy fakulty | PeliCast ep. 023

Přednosta motolské interny prof. Radan Keil je nejen špičkovým odborníkem na gastroenterologii, ale i nadšeným horolezcem a fanouškem paraglidingu. Jak se stal proděkanem pro vnější vztahy? A v čem všem má prsty fakultní PR?

Alena Kobesová: Fyzioterapie a Ph.D. studium | PeliCast ep. 022

Co přesně dělá rehabilitační lékař? K čemu a pro koho je dobré Ph.D. studium? Prof. Zámečník si povídal s prof. Alenou Kobesovou, proděkankou pro studium fyzioterapie a pro doktorské studium.

Vojtěch Havlas: Specializační vzdělávání k atestaci | PeliCast ep. 021

Specializační vzdělávání, kmenová zkouška, atestace… Hostem prof. Zámečníka byl přednosta Kliniky dětské a dospělé ortopedie a traumatologie a proděkan pro specializační vzdělávání.

Pavel Kolář: Rozvoj fakulty a investice | PeliCast ep. 020

Jak probíhá studium fyzioterapie? A kam směřují investiční programy 2. lékařské fakulty? Na to vše se ptal prof. Zámečník svého hosta, kterým je proděkan pro rozvoj a také přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství prof. Pavel Kolář.

Milan Trojánek: Akademický senát | PeliCast ep. 019

K čemu slouží akademický senát a jak i studenti můžou ovlivnit dění na naší fakultě. Prof. Josef Zámečník se jeho předsedy také ptal, jak se stal přednostou nejnovější kliniky ve FN Motol a proč se o ní říká, že je „taková jiná“.

Unveiling the Second Faculty of Medicine: A Journey Through Academics, Culture, and Community | PeliCast ep. 017

Cristina Lehto and her friends talk about their experiences at the faculty, including the challenges, the joys, and everything in between.