Den otevřených dveří na dětské části Kliniky zobrazovacích metod

Dne 6. 11. 2016 se uskutečnil den otevřených dveří na dětské části Kliniky zobrazovacích metod. Tato akce byla zařazena do oslav Světového dne radiologie a setkala se s velkým zájmem u dětí i dospělých. Cílem bylo seznámit širokou veřejnost s problematikou vyšetřování dětí, formou hry dětem ukázat, co znamená provedení vyšetření na rentgenu. Děti se fotily s hračkami, které si mohly zrentgenovat, vyšetřily si rodiče na ultrazvuku, k dispozici byl i Ultrazvukový fantom. Naši mladí lékaři přichystali dovednostní RTG hry (skládání kostlivce, co do těla nepatři, jak vypadají předměty na RTG, poskládej si CT obrázky atd.). Kromě dětí mimo nemocnici dobrovolníci a klauni přivedli hospitalizované děti. Na Smile boxu si děti dále vytvořily barevné vzpomínkové knížky. Zprávy v četných médiích přispěly k lepší osvětě o RTG, že není třeba se ho bát, že existují i další metody, které záření nepoužívají. Všichni viděli tunely k vyšetření polepené papoušky, medvědy a dalšími zvířátky a vstup do magnetické rezonance, který se podobá vstupu do pohádky.