4EU+ mezinárodní kurz Patogeneze epilepsie pod vedením 2. lékařské fakulty

V rámci Aliance 4EU+ probíhá mezinárodní kurz zaměřený na mechanismy patogeneze a patofyziologie epilepsie, který je určen pro pregraduální či Ph.D. studenty, klinické epileptology a vědce z akademického a farmaceutického prostředí, kteří chtějí získat detailní znalosti v oblasti neurobiologie epilepsie. Kurz je organizován pod vedením Ústavu fyziologie 2. lékařské fakulty a vznikal za podpory Aliance 4EU+ ve spolupráci mezi Univerzitou Karlovou, Univerzitou v Miláně, Univerzitou ve Varšavě, Univerzitou v Ženevě a Istituto Neurologico Carlo Besta. Na přípravě, organizaci a výuce se podílejí epileptologové a vědci z celého světa a kurz získal záštitu řady odborných organizací včetně International League Against Epilepsy a International Bureau For Epilepsy. Za 2. lékařská fakultu se na organizaci a výuce podílí Ing. Byrne, Mgr. Dvořáková, prof. Marusič, Dr. Novák a prof. Jiruška. Kurz je dostupný v SIS pro naše pregraduální a postgraduální studenty.