Mgr. Jitka Fučíková získala 3. místo na 5th International Conference of Postgraduate Medical Students

Jak se již stalo tradicí, na přelomu listopadu a prosince loňského roku se v Hradci Králové pod názvem „5th International Conference of Postgraduate Medical Students – New Frontiers in the Research of PhD Students“, konala prestižní mezinárodní konference doktorandů v oborech biomedicíny.

V krásných prostorách nové budovy Výukového centra LF HK reprezentovala naši fakultu vítězka Vědecké konference UK 2. LF Mgr. Jitka Fučíková s prací: „Generation of clinical-grade dendritic cell-based vaccine for immunotherapy of ovarian cancer“. Jejím školitelem je doc. MUDr. Radek Špíšek, Ph.D., z Ústavu imunologie. Mgr. Fučíková, která je studentkou 2. roku doktorského studia v oborové radě imunologie, obsadila ve velké konkurenci vynikající 3. místo, spojené s finanční odměnou 40 tis. Kč. Mezi oceněnými byla jedinou zástupkyní lékařských fakult ČR.

V letošním roce se opět rozšířil počet institucí a zemí, které na tuto konferenci vyslaly své zástupce. Celkem své práce prezentovalo přes čtyřicet účastníků z deseti zemí (Velká Británie, Dánsko, Portugalsko, Německo, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Chorvatsko, Česká republika a Slovensko). Konference je v angličtině a příspěvky hodnotí mezinárodní porota. Oproti jiným konferencím je na této akci velký důraz kladen na orientaci přednášejícího ve studované problematice a na jeho schopnost shrnout výsledky své práce do koncisního patnáctiminutového příspěvku. Po každé přednášce následuje velmi podrobná a tvrdá diskuse, která je nezbytná pro posouzení příspěvků ze všech oblastí klinického výzkumu.

Konference byla jako již tradičně velmi dobře zorganizovaná a o účastníky bylo po všech stránkách výborně postaráno. Stejně jako v minulém roce nás jako účastníky konference překvapila její malá propagace mezi studenty a zaměstnanci LF HK, z čehož vyplývá malá účast diváků. Příležitostí seznámit se s nejlepšími pracemi evropských PhD studentů v oboru biomedicíny v ČR zase tak mnoho není.

Výsledky:

1. Florian W. Kiefer (Vienna) OSTEOPONTIN: A MEDIATOR OF OBESITY-INDUCED ADIPOSE TISSUE INFLAMMATION AND INSULIN RESISTANCE

2. Rasmus Møgelvang (Copenhagen) POPULATION STUDY OF CARDIAC TISSUE DOPPLER IMAGING BY ULTRASONOGRAPHY. ASSOCIATION WITH ISCHEMIC HEART DISEASE, HYPERTENSION, DIABETES, AND MORTALITY

3. Jitka Fučíková (UK 2. LF Praha) GENERATION OF CLINICAL-GRADE DENDRITIC CELL-BASED VACCINE FOR IMMUNOTHERAPY OF OVARIAN CANCER

Radek Špíšek

Vytvořeno: 5. 2. 2009 / Upraveno: 12. 12. 2017 / MUDr. Jana Djakow