Ústav jazyků 2. LF UK

Zaměření pracoviště:

Výuka lékařské terminologie latinské, anglické a německé pro studenty magisterského a bakalářského studia. Výuka zahraničních studentů: latinská lékařská terminologie, český jazyk se zaměřením na komunikaci s pacienty. Doktorské studium: výuka anglického jazyka, zkoušky z anglického jazyka pro získání titulu Ph.D. Odborná, konzultační, překladatelská a korektorská činnost, jazyková poradna. Výuka obecného i odborného lékařského jazyka v placených kursech pro studenty, lékaře a pracovníky ve zdravotnictví. Možnost výběru angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny. Jazykové zkoušky na zahraniční stáže studentů i lékařů (IFMSA, Erasmus/Socrates aj.). Překlady úředních listin (soudní ověření: Nj, Aj, Frj).