Certifikovaný kurz pro přípravu mentorů klinické praxe a školitelů specializačního vzdělávání – dodávka služby

CERTIFIKOVANÝ KURZ PRO PŘÍPRAVU MENTORŮ KLINICKÉ PRAXE A ŠKOLITELŮ SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Realizace kurzu:

4. 1. 2012 – 15. 6. 2012

Za realizaci kurzu odpovídá:
PhDr. Daniel Jirkovský, Ph.D., MBA

V rámci projektu Prohlubování a zvyšování úrovně odborných znalostí nelékařských zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků ve zdravotnictví se zaměřením na odborně profesní vzdělávání a na vzdělávání v manažerských dovednostech podpořeného z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost je Fakultní nemocnice v Motole (Ústav ošetřovatelství 2. LF UK a FN Motol a Samostatné oddělení vzdělávání) dodavatelem vzdělávacích služeb Certifikovaného kurzu pro přípravu mentorů klinické praxe a školitelů specializačního vzdělávání.

STRUČNÉ INFORMACE O KURZU:

Kurz je akreditován na Ministerstvu zdravotnictví ČR pod čj.: 32335/2009 a na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR pod č.j.: 4140/2010-25-133. Celková délka vzdělávacího programu je 180 hodin (á 45 min). Z celkové hodinové dotace připadá 130 hodin na teoretickou přípravu a 50 hodin na praktické vyučování v simulační učebně a na klinickém pracovišti.

Absolvent/ka certifikovaného kurzu získá zvláštní odbornou způsobilost k přímé pedagogické činnosti v rozsahu samostatného vedení, koordinace a hodnocení praktického vyučování a odborné praxe v oblasti ošetřovatelství nebo porodní asistence studentů středních, vyšších odborných a vysokých škol a specializačního vzdělávání v oboru své specializace. Absolventi/ky certifikovaného kurzu se tedy uplatní jako:

• mentoři klinické praxe v rámci kvalifikačního vzdělávání zdravotnických pracovníků v ošetřovatelských profesích na středních, vyšších odborných a vysokých školách;
  • školitelé teoretické i praktické části specializačního vzdělávání všeobecných sester a porodních asistentek;
  • školitelé teoretické i praktické části akreditovaných kvalifikačních kurzů pro přípravu sanitářů, ošetřovatelů a zdravotnických asistentů;
  • školitelé pracovní adaptace absolventů škol.

Úspěšný absolvent/ka kurzu získá 108 kreditů za celoživotní vzdělávání. Kromě certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti vydaného podle zák. č. 96/2004 Sb., v platném znění, získá úspěšný absolvent/ka zároveň i Osvědčení o absolvování vzdělávacího programu Pedagogicko-psychologický základ pro lektory klinické praxe a specializačního vzdělávání z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Kurz bude zahájen v měsíci lednu 2012 a ukončen v měsíci červnu 2012. Výuka bude organizována v několikadenních blocích.

Po splnění všech studijních požadavků a po úspěšném vyplnění zkušebního testu přistoupí účastník kurzu k závěrečné zkoušce, která se skládá z:

• obhajoby didaktického projektu (pedagogický problém nebo vzorová písemná příprava k výuce ošetřovatelského postupu nebo intervence – cca 16 až 20 stran textu);
  • znalostního testu a z ústní zkoušky z Pedagogiky, psychologie a didaktiky pro lektory klinické praxe a specializačního vzdělávání.

Další informace o projektu vzdělávání naleznete na http://www.vzdelavani-zdravotniku.cz/

Poslední aktualizace: 26. 9. 2018 / Administrátor