Modernizace praktické výuky ošetřovatelství v laboratorních podmínkách

Název projektu:

MODERNIZACE PRAKTICKÉ VÝUKY OŠETŘOVATELSTVÍ V LABORATORNÍCH PODMÍNKÁCH

Číslo projektu: 828/2012
Projekt financovaný z Fondu rozvoje vysokých škol, TO A/a
Realizace projektu: 2012

Řešitel projektu: PhDr. Daniel Jirkovský, Ph.D., MBA
Spoluřešitelka: Mgr. Hana Nikodemová

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA PROJEKTU:
Projekt byl řešen v průběhu roku 2012 pořízením multifunkčního pacientského simulátoru dospělého člověka jako souboru (sady) didaktických pomůcek pro praktickou výuku ošetřovatelských postupů a intervencí, jež, kromě jiného, umožňuje: bilaterální měření krevního tlaku; bilaterální palpaci tepové frekvence na 7 bodech; pohyby hrudníku; zavádění periferních a ošetřování centrálních žilních vstupů; čerpání a vylučování gastrointestinálního obsahu; bilaterální i.v. kanylaci na několika místech s flashbackem; intramuskulární injekční místa; reakci zornic; mrkání očních víček, KPCR; ventilaci resuscitačním vakem; zavádění a ošetřování NGS pro enterální výživu i výplach; zavádění a ošetřování tracheostomické kanyly; sekreci z dýchacích cest s možností odsávání; výtok moči; výměnné mužské a ženské genitálie, katetrizaci močového měchýře; krvácení z vestavěných zásobníků; zvukové fenomény (srdeční, dýchací a střevní – normální a patologický nález) zvukové projevy a mluvení; pulzní oxymetrii; plnou ohebnost horních končetin, dolních končetin a krku. Zařízení má šest předkonfigurovaných simulovaných klinických událostí, včetně možnosti editace další klinických událostí.

Kromě pořízení shora uvedeného multifunkčního simulátoru dospělého člověka pro výuku ošetřovatelských postupů a intervencí byla součástí realizace projektu i plná integrace tohoto zařízení do výuky praktických cvičení realizovaných Ústavem ošetřovatelství 2. LF UK od akademického roku 2012/2013.

Pomocí projektu a Fondu rozvoje vysokých škol se podařilo inovovat praktickou výuku ošetřovatelských postupů a intervencí v laboratorních podmínkách o unikátní zařízení, kterým je v ČR vybaven pouze Ústav ošetřovatelství 2. LF UK.

Řešitel projektu:
PhDr. Daniel Jirkovský, Ph.D., MBA

1. spoluřešitelka projektu:
Mgr. Hana Nikodemová

Projekt byl financován z Fondu rozvoje vysokých škol.

Děkujeme!

Poslední aktualizace: 26. 9. 2018 / Administrátor