Pravidla výuky patologie

Bakalářské studium
akademický rok 2011/2012

1. PŘEDNÁŠKY

Jsou jediný způsob výuky patologie pro všechny obory bakalářského studia. Jejich cílem je uvést studenty do problematiky obecné a speciální patologie s demonstrací na příkladech z praxe. Doplňují učební texty a upřesňují rozsah požadovaný ke zkoušce. Doplňují učebnice o makroskopické a mikroskopické nálezy patologických procesů a onemocnění. Demonstrují schémata patogeneze onemocnění. Vzhledem k tomu, že demonstrované nálezy si není možné osvojit při praktických cvičeních, účast na přednáškách silně doporučujeme.

2. ZÁPOČET

Uděluje se na konci letního semestru za účast na přednáškách minimálně z 80 % (lze tolerovat maximálně tři omluvené absence na přednáškách).

3. KONZULTACE
  1. na začátku semestru v rámci dobrovolné návštěvy a demonstrace práce v bioptické části ústavu Patologie
  2. na konci semestru v rámci dobrovolné doplňující demonstrace v pitevním traktu, kterou ale nemohou absolvovat těhotné studentky

4. DOPORUČENA LITERATURA KE ZKOUŠCE
  1. v rozsahu učebnice J. Mačák, J. Mačáková.: Patologie, Grada Publishing, a. s., 2004
  2. v rozsahu přednášené problematiky
  3. v rozsahu doplňujících textů přednášek na webových stránkách Ústavu patologie a molekulární medicíny naší fakulty

5. ZKOUŠKA

Ústní část, rozdělena do dvou otázek, pokrývající rozsah patologie obecné a speciální.

Poslední aktualizace: 27. 7. 2018 / Administrátor