Projekt CENTRAL (Central European Network for Teaching and Research in Academic Liasion)

Bohemian dispensatorium -  příprava a seznam léků, r. 1739. Faculty of Life Sciences, Univ. Vienna

V rámci projektu CENTRAL (Central European Network for Teaching and Research in Academic Liasion) inicioval Ústav farmakologie mezinárodní bilaterální konferenci Cooperation in Pharmacology Education. Našimi partnery se stali kolegové z University of Vienna, Div. Pharmacology &Toxicology. Sdíleli jsme zkušenosti s výukou, jak ze strany pedagogů, tak studentů, a diskutovali o dynamickém oboru farmakologie v rámci biomedicínského vzdělávání. Řada návrhů se týkala možné konkrétní spolupráce. V historické farmaceutické expozici jsme na Vídeňské univerzitě objevili český lékopis z roku 1739 (viz foto).