Podíleli jsme se na programu Noci vědců a Dne pootevřených dveří 2023

Svitlana Myronchenko (uprostřed) na Dni pootevřených dveří, 7.10.2023

V pátek 6. října proběhla v areálu na Plzeňské Noc vědců, kterou následoval Den pootevřených dveří. Pedagogové, zaměstnanci Ústavu farmakologie a několik studentů poodhalovali návštěvníkům tajemství farmakologie, od přípravy léčiv, přes vysvětlení účinků léčiv až po jejich bezpečné užívání.

Zvláštní pozornost byla věnována současnému fenoménu, tj. nikotinovým sáčkům. Součástí programu byl i kvíz týkající se další velmi populární látky – kofeinu.

Náš nápad pozvat ukrajinské návštěvníky a komunikovat s nimi v jejich jazyce se ukázal být úspěšný. Kolegyně Svitlana Myronchenko z charkovské univerzity předávala své znalosti z farmakologie návštěvníkům a potencionálním studentům ze své rodné země.

Dagmar Adamíková prezentuje lékové formy na Noci vědců, 6.10.2023
Dagmar Adamíková prezentuje lékové formy na Noci vědců, 6. 10. 2023

Eva Kmoníčková vysvětluje rizika nikotinových sáčků na Dni pootevřených dveří, 7.10.2023
Eva Kmoníčková vysvětluje rizika nikotinových sáčků na Dni pootevřených dveří, 7. 10. 2023