Mezinárodní letní škola Prague School of Bioethics

Druhý ročník Prague School of Bioethics proběhl ve dnech 20. a 21. 10. 2022 na půdě 2. LF UK  v Motole v MPP a MLP. Během události byly představeny dva okruhy bioetických problémů: 1) Vaccination a 2) Women in Medicine. Více informací na webu akce.

Streamovali jsme a následně permanentně uložili na youtube také videa z panelových diskuzí těchto okruhů, tzn. Vaccination a Women in Medicine.

Na událost nakonec dorazilo 101 účastníků, z toho 61 studentů a 32 pedagogů (dále také ještě 8 účastníků mimo akademickou obec). Mezi účastníky byli kolegové z partnerských univerzit a organizací (např. University of Zurich; Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave; University of Duisburg-Essen, Andalusian School of Public Health, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Vrije Universiteit Amsterdam, Facultad de Medicina Mexico, Masarykova univerzita, Západočeská univerzita v Plzni, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, NKC Gender & Science AVČR, Ústav státu a práva AVČR). Na závěr odevzdalo anonymní evaluační dotazník 28 účastníků. Z výsledků vyplynulo, že s událostí bylo 67,86 procent velmi spokojených a 25,00 procent spíše spokojených. Tuto událost popisovala většina respondentů jako zajímavou 78,57 procent, smysluplnou 64,29 procent, užitečnou 57,14 procent a vysoké kvality 57,14 procent. Co se kvality dále týče, tak Prague School of Bioethics hodnotilo 53,57 procent respondentů za velmi vysokou, 35,71 procent za vysokou a 10,71 procent za průměrnou. Na otázku, zda se plánují respondenti zúčastnit i následujícího ročníku, zodpovědělo 57,14 procent za vysoce pravděpodobné, 28,57 procent za velmi pravděpodobné a 14,29 procent za spíše pravděpodobné.