Centrum pro vrozené nákazy a infekce v graviditě ve Fakultní nemocnici Bulovka

Lékařky infekční kliniky MUDr. D. Smíšková a MUDr. Z. Blechová se staly spoluzakladatelkami Centra pro vrozené nákazy a infekce v graviditě ve Fakultní nemocnici Bulovka. Centrum bylo založeno v roce 2020, plně funkční ale začalo být až po ústupu covidové pandemie v roce 2022.  Klinika infekčních nemocí 2. LF a FNB se významně podílí na provozu tohoto centra, které zajišťuje dispenzarizaci dětských pacientů s diagnostikovanou kongenitální či perinatální infekcí, komplexní ambulantní péči o gravidní pacientky s transplacentárně přenosnou infekcí a konziliární činnost v problematice vrozených nákaz a infekcí v graviditě. Zajišťuje i případnou léčbu dětských pacientů s kongenitální CMV a toxoplasmovou infekcí v prvních letech života pro oblast Prahy a Středočeského kraje, dle kapacitních možností i pro další kraje, konziliárně pak řeší problematiku pacientů celé ČR.