Jarní sportování

Sportovní soustředění plaveckého oddílu
13.–15. 4. 2012

Jaro nám ohlásilo nejen konec zimy a příchod jara, nejoptimističtějšího období, kdy je vše v rozpuku, ale také blížící se termín jarního kola vysokoškolské ligy v plavání, které se se studenty zúčastňujeme kontinuálně již od roku 1995 a musím konstatovat, že úspěšně.

Proto, jak je v našem oddílu tradicí, uspořádala jsem pro členy plaveckého oddílu víkendové sportovní soustředění (13.–15. 4.) v Litoměřicích. Zde máme k dispozici bazén, a to na čtyři tréninky (v pátek večer, ráno a večer v sobotu a ráno v neděli) vždy po hodině a půl, dále objednávám tělocvičnu a v případě dobrého počasí máme k dispozici přírodu na fartleky.

Ubytování nám poskytuje místní turistický oddíl ve své klubovně, kde můžeme využít i kuchyňku pro zajištění jednoduššího stravování.

Na soustředění byl plánovaný program splněn beze zbytku a ze strany studentů bylo hodnocení velmi pozitivní. Ze 3. LF se zúčastnilo 12 studentů a ze 2. LF student jeden.

Peněžní zajištění poskytuje náš Vysokoškolský sportovní klub Medik Praha.

Noční volejbalový turnaj čtyřčlenných družstev
20. 4. 2012 SCUK Hostivař

Jarní sportovní aktivity studentů pokračovaly hned další víkend, tentokrát volejbalově. Tradiční noční volejbalový turnaj smíšených čtyřčlenných družstev jsem s kolegou Čechovským zorganizovala dne 20. 4. od 20.30 v hale Sportovního centra UK Praha, Bruslařská 10, Praha 10, již po dvanácté. Z přihlášených 17 družstev se odprezentovalo 15 týmů zhruba po 5–6 hráčích z různých fakult UK, neboť tento turnaj je otevřený pro všechny zájemce. O jeho popularitě svědčí tradičně vysoký počet přihlášených týmů. Týmy byly rozděleny do dvou kategorií: skupina A – vyšší volejbalové sebevědomí a skupina B – nižší volejbalové sebevědomí. Týmy byly rozděleny do tří skupin. Dvě skupiny výkonnosti A a jedna skupina výkonnosti B. Všichni účastníci byli spokojeni a velmi dobře si zahráli, o čemž svědčí jejich slova při odchodu v ranních hodinách „... tak zase příště na podzim ...“

Plavecké závody – VŠ liga
23. 4. 2012 bazén SCUK Hostivař

Sportování studentů pokračuje, a to opět v plavání, kdy přišlo na program skutečné závodění mezi fakultami, což znamenalo druhé kolo Vysokoškolské ligy, skupina B. V prosinci 2011 naše dvě družstva (muži, ženy) zaplavala na výbornou, neb toto první kolo vyhrála s poměrně velmi slušným bodovým ziskem. Do jarního kola si tedy obě družstva přinesla pěkný bodový náskok, který po odplavání všech disciplín v jarním kole doznal podstatného navýšení, takže následovalo vítězství obou družstev celkově, tzn. že muži i ženy vyhráli v této soutěži vše, co mohli. Já si těchto výsledků velmi cením, neb si myslím, že po určité pauze se dala dohromady opět parta plavců, kteří chtějí sportovat a mít i nějaké výsledky za sebou, což se jim povedlo v plné míře. Jen doufám, že tak budou pokračovat dál.

Družstva:
ženy