Proč kandidujeme do AS 2. LF a čeho bychom v senátu chtěli dosáhnout

Proč kandidujeme do AS 2. LF a čeho bychom v senátu chtěli dosáhnout:

• Zvolit dobrého děkana. Nový děkan by měl mít osobní zkušenost s výukou i vědou a měl by vycházet z pracoviště, které tyto aspekty spojuje. Zároveň by měl být respektovanou osobností, schopnou nasměrovat značný potenciál akademické obce ve prospěch fakulty.
  • Ve spolupráci s vedením fakulty co nejdříve uvést do praxe nové curriculum a ve výuce reflektovat nové možnosti a rozvoj medicíny. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, podpořit co nejrychlejší návrat k prezenční výuce. Klást větší důraz na zpětnou vazbu od studentů a absolventů.
  • Aktivně zapojit senát do diskusí o ekonomických otázkách. V tomto ohledu prosadit jeho vyšší akceschopnost. Dále důrazně prosazovat růst tarifních platů. Hlavní náplní práce Ekonomické komise by neměla být jen formální hlasování.
  • Zpřehlednit a zjednodušit volební systém pro volby do AS. Zabránit situacím, kdy se míjejí předepsané termíny a vyhlášení výsledků kola trvá i déle než týden. Konečně prosadit možnost plně elektronické volby do AS.
  • Zastavit pokles zájmu uchazečů o studium na naší fakultě. Je potřeba rychle analyzovat důvody této situace a spolu s vedením fakulty tento nepříznivý trend změnit.
  • Jednání AS mají mít charakter konstruktivní diskuse, kde všechny návrhy budou mít stejnou šanci na projednání a prosazení, ať už pocházejí z jakékoliv části senátu.  Současní členové vidí i tady prostor ke zlepšení.

Za tímto účelem jsme se rozhodli spojit ve vyvážené kandidátce, která zahrnuje zástupce klinických i teoretických oborů, dětské i dospělé části fakulty, pracovišť z Motola, Bulovky i Plzeňské. Vzhledem k této rozmanitosti nemáme jistě na řadu dílčích otázek jednotný názor, ale spojuje nás schopnost o nich racionálně diskutovat a chuť pracovat ve prospěch fakulty.

Budeme rádi, když se zúčastníte druhého kola voleb do AS 14.–16. 12. a dáte nám svoji důvěru.

prof. MUDr. Jakub Hort, Ph.D., Neurologická klinika

doc. MUDr. Ondřej Hrušák, Ph.D., Klinika dětské hematologie a onkologie

prof. MUDr. Přemysl Jiruška, Ph.D., Ústav fyziologie (vzhledem k neslučitelnosti funkcí jsem v případě zvolení do AS připraven vzdát se členství ve Vědecké radě 2. LF UK)

doc. MUDr. Jakub Kautzner, Ph.D., Klinika dětské a dospělé ortopedie a traumatologie