Na erasmus!

Přečtěte si, jak trávili stáže
programu Erasmus+ naši studenti

číst dále

Fakultní koordinátor programu Erasmus+ MUDr. Rudolf Černý o informačním semináři o výjezdech do zahraničí.

Účast na informačním semináři o programu Erasmus+ dne 17. února 2022  nás všechny velmi mile překvapila. Ukazuje se, že zájem o studium v zahraničí přes dočasný pokles v době pandemie neopadá a nabírá nový dech.

Po úvodních slovech proděkanky doc. Štěpánky Průhové a koordinátora programu Erasmus+ MUDr. Rudolfa Černého následovalo vystoupení studentů, kteří nedávno přes erasmus vyjeli. Konkrétní informace „na tělo“ a nadšení našich kolegů, myslím, řadu studentů přesvědčilo, že studium v zahraniční stojí za to a pro start kariéry v medicíně má poznání jiných přístupů důležitou roli.

Ocenit je třeba i entuziastické vystoupení našich hostujících erasmus studentů z Neapole, kteří nezapřeli italský temperament a svou domovskou fakultu představili v nejlepším světle. Moje provokativní otázka ohledně kriminality v Neapoli je trochu zaskočila, ale zeptat jsem se musel, jde o důležitý aspekt. Nicméně nás ujistili, že pokud člověk zachovává rozumnou opatrnost, je to stejné jako v každém jiném velkém městě.

Děkujeme všem za účast a těšíme se, že řada z vás najde odvahu se o studium za „hranicemi všedních dnů“ pokusit!

Připojujeme vstupní prezentaci o setkání.

MUDr. Rudolf Černý
Erasmus koordinátor 2. LF UK