Oslava 65. výročí osamostatnění fakulty

V roce 2018 si pražské lékařské fakulty připomínají 65. výročí osamostatnění. V roce 1953 se jediná historická fakulta lékařství rozdělila na Fakultu všeobecného lékařství, Fakultu dětského lékařství a Fakultu hygieny.

K příležitosti tohoto jubilea uspořádala 2. lékařská fakulta v pondělí 8. října oslavu, jejíž součástí byl odpolední kulturní program v motolské Velké posluchárně a večerní koncert v Karolinu.

Ve Velké posluchárně byla uvedena knížka Ad usum proprium, shrnující společenský a kulturní život na fakultě v posledních letech a význačné události pracovišť za posledních 65 let.

Odehrála se rovněž světová premiéra studentské divadelní hry Šiklův nářez, dramatizované přednášky na téma „Vývoj oboru patologie v historii“ s trochou „Vývoje Druhé lékařské ve 20. století“.

Scénář: Pavel Tatíček a Štěpán Fojtů; režie: Pavel Tatíček a kol.

Hrají: Danica Gemeľová, David Kachlík, Martina Lejsková, Adam Láznička, Marie Bartoníčková, Tomáš Mikyška, Štěpán Fojtů, Filip Foltys, Kvido Malaska, Jakub Mlčoch, Pavel Tatíček, Viktor Veselý, Štěpán Miláček

Poslední aktualizace: 12. 11. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.