Vnitřní předpis, kterým se mění „Studijní a zkušební řád“

Příloha zápisu AS UK 2. LF ze dne 19. 9. 2001

Vnitřní předpis, kterým se mění „Studijní a zkušební řád“

Část první
Změna „Studijního a zkušebního řádu“

Návrhem se mění celé znění článku 9 – opakování ročníku:

Čl. 9
Opakování ročníku
  • Studentovi, který nesplnil studijní povinnosti, stanovené pro příslušný ročník podle čl. 6 odst. 7, může děkan povolit opakování ročníku.
  • Písemnou žádost o opakování ročníku podává student děkanovi fakulty prostřednictvím Studijního oddělení do termínu zápisu. Zmeškání této lhůty může děkan fakulty v odůvodněných případech prominout.
  • Student studující v magisterském studijním programu může během studia opakovat nejvýše jedenkrát v průběhu 1. až 3. ročníku a jedenkrát v průběhu 4.–5. ročníku. Student studující v bakalářském studijním programu může v průběhu studia opakovat nejvýše dvakrát, druhé opakování téhož ročníku je vyloučeno.
  • V opakovaném ročníku budou studentovi uznány všechny složené zkoušky. Tyto předměty si tedy student již znovu nezapisuje. Zapisuje si však předměty, které dosud nebyly ukončeny zkouškou.
  • Pokud bylo děkanem fakulty opakování ročníku povoleno, rozhodnou vedoucí studijních předmětů, které jsou v opakovaném ročníku zapsány ve Výkazu o řádném studiu na vysoké škole (index), zda budou studentovi některé studijní povinnosti (např. účast na výuce, již získaný zápočet) prominuty. V tomto případě může student skládat zkoušku v termínu, který je vypsán na základě dohody studenta a vedoucího studijního předmětu.
  • Student je povinen zapsat si i předmět, který byl do opakovaného ročníku nově zařazen. Na základě písemné žádosti může proděkan pro studijní záležitosti povolit studentovi zapsání některých předmětů z nejbližšího následujícího ročníku; toto rozhodnutí je podmíněno písemným souhlasem vedoucích příslušných oborů. Tyto předměty se pak považují za součást povinností při opakování ročníku.
  • Nesplnil-li student v opakovaném ročníku zapsané studijní povinnosti, bude mu studium ukončeno (čl. 18 odst. 2 písm. b).
Poslední aktualizace: 24. 10. 2018 / Ilona Kyselová