Writefull – nástroj pro akademické psaní pro vědecké pracovníky i studenty

Nástroj Writefull umožňuje pokročilou korekturu textů v angličtině. Je určen všem vědeckým pracovníkům a studentům, kteří píšou a publikují odborné texty v angličtině, ačkoliv nejsou rodilými mluvčími.

Writefull používá umělou inteligenci (AI), konkrétně algoritmy hlubokého učení (Deep Learning) a rozsáhlou jazykovou databázi. Kontrolu textu provádí s využitím jazykových modelů vycházejících z milionů již publikovaných odborných textů. Writefull nabízí korekci použité slovní zásoby, gramatiky, stylu, interpunkce a pravopisu.

Writefull si stáhnete do Wordu z webu www.writefull.com, poté je nutné se přihlásit do Wordu přes fakultní e-mail (pokud nemáte, lze jej získat). Lze i využívat webovou verzi Writefull.

Podrobné informace včetně návodu k přihlášení najdete na Portále elektronických zdrojů.

Záznam z webináře Writefull: využijte (zkušební) přístup naplno je dostupný na tomto odkazu.

Další webinář k nástroji Writefull proběhne 13. října od 15.00 hod. Více zde.

V případě dotazů se neváhejte na nás obrátit:

Ústav vědeckých informací 2. LF UK a FN Motol
e-mail: @email