Vědecká konference Stárnutí 2012

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
dovolte mi pozvat vás či vaše studenty k aktivní či pasivní účasti na mezioborové konferenci Stárnutí 2012, která se bude konat letos 26.–27. 10. na půdě 3. lékařské fakulty UK v Praze.

Pozvaní řečníci: prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc. FRCPsych. (Psychiatrické centrum Praha, UK 3. LF), doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D. (Gerontocentrum; Fakulta humanitních studií UK), prof. Ing. Václav Bunc, CSc. (Fakulta tělesné výchovy a sportu UK), prof. Ing. Pavel Slavík, CSc. (Fakulta elektrotechnická ČVUT)

www.starnuti2012.cz

Cílem konference je získat přehled o současné činnosti a budoucích možnostech interdisciplinární spolupráce při řešení výzkumných otázek souvisejících se stárnutím jedince i společnosti. Konference je anoncována jako studentská, nicméně je otevřená všem. V rámci konference bude probíhat soutěž Alzheimer nadačního fondu o nejlepší originální příspěvek zpracovávající téma zlepšení kvality života lidí s Alzheimerovou nemocí.

Termín pro registraci k účasti za nižší poplatek je do 30. 9. 2012.
Termín pro vložení abstrakt v češtině a angličtině je do 15. 10. 2012.
Z fulltextů příspěvků (termín odevzdání do 27. 10. 2012) bude do konce roku 2012 publikován recenzovaný sborník, o jehož registraci požádáme u agentury Thomson and Reuters (za účelem uznání publikace ve sborníku v RIV).

Jménem organizačního výboru konference vám děkuji za zvážení účasti či za rozšíření informace o konferenci mezi potenciální zájemce.

Se srdečným pozdravem,
PhDr. Hana Štěpánková a Mgr. Erika Panenková