Informace pro studenty o možnostech distanční výuky

Pracovní skupina pro distanční výuku informuje o nástrojích, které vám mohou pomoci během distanční výuky.

Office 365

• studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy mají možnost zdarma využít služeb Office 365. Přihlášení přes: ">čí (návod pro přihlášení v příloze).

InSimu Patient

• Společnost InSimu nabídla studentům dočasný bezplatný přístup k Premium verzi mobilní aplikace InSimu Patient. Aplikace uživatelům umožňuje interaktivně testovat diagnostiku pacientů apod. Přístup omezen do 11. 4. 2020. Vše podstatné via Portál elektronických zdrojů.

Microsoft Teams  (pro přihlášení použijte , návod pro přihlášení v příloze)

• nástroj pro komunikaci a spolupráci s konkrétními účastníky formou videopřednášek i chatů.
  • webinář k použivání Microsoft Teams

Přístup do odborné literatury z domova

Pro přístup z domova do databází a kolekcí e-časopisů/e-knih je potřeba pouze znát své přihlašovací údaje do CAS (Centrální autentizační služby UK).

• Online databáze - Portál elektronických zdrojů → ezdroje.cuni.cz
  • Portál e-knihe-časopisů
  • BOOKPORT - lékařské e-knihy zejména v češtině → dostupná pouze kolekce Lékařské a zdravotnické literatury - 740 e-knih
  • COVID-19 zdarma v odborné literatuře

Online dostupné k editaci:

Pracujeme na zpřístupnění dalších nástrojů. Vše zveřejňujeme na webu Koronavirus: informace pro studenty a zaměstnance v sekci Podpora online výuky.

Děkujeme předem za vaše podněty.

S přáním pěkného dne,

Drahomíra Dvořáková, člen pracovní skupiny pro distanční výuku

Vydáno: 17. 3. 2020 / Poslední aktualizace: 17. 3. 2020 / Odpovědná osoba: Mgr. Ing. Tereza Kůstková