AZV ČR (Agentura pro zdravotnický výzkum) – vyhlášení soutěže o účelovou podporu pro roky 2015–2019

Vyhlášení jednostupňové veřejné soutěže o účelovou podporu MZ na léta 2015–2019

Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „MZ“) vyhlašuje dne 27. 6. 2014
Jednostupňovou V E Ř E J N O U   S O U T Ě Ž

o účelovou podporu MZ na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu a vývoje na léta 2015–2022 (dále jen „Program“). Kompletní text vyhlášení najdete na http://www.mzcr.cz/Odbornik/obsah/verejna-soutez-2015-2019_3122_3.html.

Termíny:

• Odevzdání finální přihlášky na Grantové odd. 2. LF UK do 18. 8. 2014,
  • zahájení řešení vybraných projektů je 1. května 2015 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv),
  • ukončení řešení projektů nejpozději do 31. 12. 2019,
  • předpokládaná délka trvání řešení projektů je 44 nebo 56 měsíců.

• KOMPLETNÍ PŘIHLÁŠKA, včetně potřebných příloh, bude odevzdávána v PDF formátu přes Rektorát UK (datová schránka). To znamená, že projekt ještě PŘED FINALIZACÍ (konvertováním do PDF) předáte ke kontrole na Grantové odd. 2. LF. Až po kontrole a případných úpravách se projekt zfinalizuje. Finální přihlášku, spolu s případnými neskenovanými přílohami, pošlete na Grantové odd. na e-mail @email, které zajistí odeslání na AZV ČR. Vzhledem k možným komplikacím s datovou schránkou nenechávejte nic na poslední chvíli!!!
  • Pro účely etické komise odevzdejte přihlášku na Grantové odd. do 1. 8. 2014 (stačí ve Wordu nebo PDF na výše uvedený e-mail – věcná část projektu, včetně definitivního názvu, řešitelský tým, informovaný souhlas pacienta a SOUHLAS přednosty/přednostů pracovišť s realizací projektu na daných ústavech či klinikách. Bez toho nebude váš projekt komisí posuzován!)
  • V případě, že se v projektu počítá s experimentální prací se zvířaty, navrhovatel musí přiložit i schválený projekt pokusů (komise – kontakt – Mgr. Hlavička, MUDr. Žaloudíková). Vyplněný formulář odevzdejte komisi do 1. 8. 2014.
  • V případě prací s GMO v projektu je třeba doložit k projektu doklad o zápisu do „Seznamu uživatelů“, případně do „Seznamu GMO“.
  • Každá přihláška musí být ještě před finalizací odsouhlasena (finanční náklady) Grantovým a Personálním odd.
  • KOMPLETNÍ PŘIHLÁŠKU odevzdejte na Grantové odd. 18. 8. 2014.

Obecné pokyny k vyplnění přihlášky – www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti

Uchazeč: Univerzita Karlova v Praze
Sídlo: Ovocný trh 5, 116 36  Praha 1

Kontaktní osoba ohledně ekonomiky – Grantové odd. – Eva Veselá, l. 58 39; Gabriela Hlaváčová, l. 58 29)
Kontaktní osoba ohledně osobních nákladů – Mzdové odd. – Miroslava Klobková, l. 58 25)

INFO souhrn

Podmínky soutěže:

Účelová podpora MZ je určena na řešení projektů aplikovaného výzkumu a vývoje, tj. projektů řešených za účelem získání nových poznatků směrovaných ke specifickému, předem stanovenému praktickému cíli s danou aplikací výsledků ve zdravotnictví. Podrobné uvedení cílů a očekávaných přínosů je uvedeno v Programu. Žádosti o účelovou podporu MZ (dále jen „žádost“), zasílané uchazeči na předepsaných elektronických formulářích, musí naplňovat vyhlášený Program MZ, resp. přispívat k řešení problémů zdravotnictví.

NENÍ MOŽNÉ PODÁVAT NÁVRHY SPOČÍVAJÍCÍ V KLINICKÉM HODNOCENÍ dle ustanovení zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o znění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Takové projekty budou ze soutěže vyloučeny!

Prokázání způsobilosti uchazeče

Uchazeč je povinen prokázat svoji způsobilost k řešení navrhovaného projektu v souladu s § 18 zákona. Tato povinnost se vztahuje i na dalšího účastníka projektu. Požadované doklady jsou uvedeny v zadávací dokumentaci.

Kritérii hodnocení
žádostí jsou: cíle projektu a jejich soulad s cíli Programu, návrh způsobu řešení, návrh výstupů řešení, odborná úroveň řešitelského týmu, připravenost/vybavenost pracoviště uchazeče, zahraniční spolupráce uchazeče, posouzení předchozí spolupráce uchazeče s MZ a přiměřenost finančních požadavků. Hodnocení odborné úrovně návrhů projektů zajistí orgány Agentury pro zdravotnický výzkum ČR, která je organizační složkou státu v přímé působnosti MZ.

Soutěžní lhůta
Období, ve kterém je možné podávat žádosti, začíná dnem následujícím po dni vyhlášení veřejné soutěže v Obchodním věstníku,

tj. 28. 6. 2014, a končí dnem 1. 9. 2014 (do 23:59 hod.) včetně.

Hodnotící lhůta
Je lhůtou, ve které MZ zajistí hodnocení žádostí a rozhodne o jejich financování. Začíná dne 2. 9. 2014 a končí dne 31. 3. 2015, kdy MZ na internetové adrese http://www.mzcr.cz/Odbornik/obsah/verejna-soutez-2015-2019_3122_3.html vyhlásí rozhodnutí o udělení/zamítnutí účelové podpory MZ v této soutěži.

Zadávací dokumentace
Podrobné podklady a informace nezbytné pro zpracování a podání žádostí, podmínky způsobilosti uchazečů, požadavky na její prokázání a způsob hodnocení žádostí jsou podrobněji popsány v zadávací dokumentaci.

Způsob podávání žádostí
Formuláře
žádosti jsou dostupné výhradně v internetové on-line aplikaci vytvořené Grantovou agenturou České republiky k tomuto účelu (dále jen „aplikace“). Žádost musí být vyplněna a konvertována do formátu PDF podle návodu obsaženého v aplikaci.

Přílohy, které musí uchazeč doručit do podatelny poskytovatele, DORUČUJE FAKULTA na adresu Ministerstvo zdravotnictví, Oddělení vědy a výzkumu, Palackého náměstí 4, 128 01  Praha 2 v obálce označené textem „NEOTVÍRAT – VES 2015“ Žádosti doručené po termínu (viz výše) nebudou do vyhlášené veřejné soutěže přijaty.

Kontakt

• Dotazy k této veřejné soutěži Programu budou vyřizovány prostřednictvím Helpdesku (aplikace GRIS, záložka AZV),
  • na poskytovatele účelové podpory MZ: Ministerstvo zdravotnictví, odbor vzdělávání a vědy, Palackého náměstí č. 4, 128 01  Praha 2, tel.: 224 972 318, e-mail: @email.
Vytvořeno: 15. 7. 2014 / Upraveno: 8. 2. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová