Pelikánoviny 1/2024

pelikánovin(k)y

leden 2024

Vážené zaměstnankyně a zaměstnanci, vážené studentky a studenti, milí přátelé,

asi se všichni shodneme na tom, že minulý rok neproběhl u nás ani ve světě úplně tak, jak bychom si představovali. Zpětně nám to může připadat jako takový méně zdařilý film z kategorie „noir“, přesto bych ale rád do prvního letošního newsletteru napsal něco pozitivního. Takže jen namátkou. Za poslední rok jsme vychovali a do praxe uvedli 152 nových lékařů, 45 bakalářů a magistrů fyzioterapie, respektive 39 bakalářů v ošetřovatelských oborech. V minulém hodnoceném období, tedy v letech 2020–2022, bylo fakultě dedikováno 1547 článků v časopisech s IF, z toho bylo přes 70 procent nad mediánem oboru. Zástupci naší fakulty získali koncem minulého roku významná ocenění ministrů školství i zdravotnictví za skvělé pedagogické nebo vědecké výsledky. Učinili jsme první kroky k zahájení výstavby multifunkční budovy, která nám konečně vytvoří důstojné prostředí pro efektivní práci. Naši studenti uspěli v celé řadě soutěží, zmínit lze například zisk putovního poháru v klání Medik roku. Se svým obvyklým entuziazmem se jim podařilo zorganizovat krásné akce včetně Noci fakulty nebo Motolartu. A každého z vás jistě napadne i řada dalších příkladů.

Je to vše naše společná zásluha. Myslím tedy, že máme mnoho důvodů k radosti i hrdosti.

Přeji vám, aby pozitiva převládla i v roce 2024, a těším se na další setkávání i spolupráci.

Váš

Marek Babjuk

Podpis děkana 2. lékařské

děkan 2. lékařské

Děkana a pelikán

Co se stalo
nejvýznamnějšího

Fotogalerie ze dne otevřených dveří 2024

V sobotu 13. ledna navštívil 2. lékařskou fakultu rekordní počet zájemců a zájemkyň o studium. Připomeňte si atmosféru ve fotografiích.

Jindřich Andrš a dr. Šárka Tomová na Aktuálně.cz

Jindřich Andrš a dr. Šárka Tomová na Aktuálně.cz

Režisér a garantka předmětu Profesní komunikace mluví o moderních výukových metodách, které se objevily v dokumentu Tělo–duše–pacient (Aktuálně.cz, 22. 1. 2024).

Nenechte si ujít

Chystané akce

Výběrové řízení na Erasmus+ 2024/2025

uzávěrka 18. února 2024

kontaktní email

Medik roku 2024

19.—21. duben 2023

spuštění registrace: 10. leden 2024

Nemocnice Prachatice

Nominace na Cenu profesora Kouteckého otevřeny

uzávěrka přihlášek 31. ledna 2024

asistetnce děkana

nových lékařů

bakalářů a magistrů fyzioterapie

bakalářů v ošetřovatelských oborech

článků v časopisech s IF

Studenti a pracoviště

Motolák v lednu 2024

Motolák v lednu 2024

Plánujeme i uvedení nového čísla našeho Motolského občasníku... Píše Matěj Balík.

Lékaři a vědci z Kliniky dětské hematologie a onkologie na největší české hematologické akci roku

Lékaři a vědci z Kliniky dětské hematologie a onkologie na největší české hematologické akci roku

Prof. Jan Trka píše o Hematologii 2024 – Kam nás posouvá to nejlepší z české a světové hematologie.