Vědci Ústavu fyziologie spoluřešiteli projektu EXCELES - Národní ústav pro neurologický výzkum

Vědci 2. lékařské fakulty hrají klíčovou úlohu při řešení a vedení projektu EXCELES – Národní ústav pro neurologický výzkum. Cílem projektu je výzkum neurodegenerativních a neurovývojových onemocnění a vytvoření národní autority, která bude záštitou kvalitního výzkumu neurologických onemocnění v České republice. Na projektu se podílejí vědci a vědkyně z Neurologické kliniky, Kliniky dětské neurologie, Ústavu patologické fyziologie a Ústavu fyziologie naší fakulty.

Dr. Helena Pivoňková a Dr. Ondřej Novák jsou vedoucími podprojektů a prof. Přemysl Jiruška je vedoucím výzkumného pilíře zaměřeného na neurovývojová onemocnění.