Univerzitní centrum výzkumu poruch neuronální excitability (EXCITE).

Výzkumné týmy Ústavu fyziologie, Ústavu patologické fyziologie a Kliniky dětské neurologie pod vedením Prof. Přemysla Jirušky uspěly v soutěži Univerzitních výzkumných center (UNCE) a získaly podporu na vytvoření Univerzitního centra výzkumu poruch neuronální excitability.

Cílem projektu je vytvoření výzkumného centra, jehož vědečtí pracovníci budou s pomocí pokročilých technologií řešit nejobtížnější a doposud neobjasněné aspekty farmakorezistentní epilepsie a epileptických encefalopatií  a vyvíjet nové způsoby léčby těchto závažných onemocnění. Koncept centra vychází z již existující multioborové spolupráce mezi vědci a lékaři napříč 2. lékařskou fakultou, jež přistupují k výzkumu onemocnění mozku s využitím moderních neurovědních konceptů a formou translačního výzkumu s cílem objasnit onemocnění neuronální excitability od genů až po lidský mozek.