Na klinice proběhla 10th Prague European Tutorial of Radiology Prague

Na klinice proběhla další evropská mezinárodní škola 10th Prague European Tutorial of Radiology Prague (PETRA 23), a to 19.–30. června 2023. Tento kurz, vedený přednostou kliniky profesorem Miloslavem Ročkem, je spoluorganizován s prof. Reinerem Rienmüllerem z Univerzity ve Grazu. Prof. Rienmüller se spolupodílí na garanci odborné úrovně pražského kurzu.

Nedílnou součástí PETRA 23 byly praktické stáže v provozu na jednotlivých pracovištích  kliniky, nevyjímaje pracoviště CT, MR a intervenčního sálu a účast na klinických vizitách a seminářích jednotlivých pracovišť FN Motol. Školy se zúčastnilo 15 mladých lékařů, nyní se zaměřujeme na země střední Evropy. Úroveň školy byla potvrzena Evropskou radiologickou společností a vrací se pod hlavičku ESOR.