Chirurgická klinika 2. LF UK a FNM se stala mezinárodním školícím centrem robotické chirurgie

Operační výkony za pomoci robotického systému Da Vinci patří mezi rychle se rozvíjející části všech operačních oborů od gynekologie přes urologii, ORL až k chirurgii. K provádění těchto robotických výkonu vede sofistikovaná výuková cesta za účastí proktorů a učitelů, bez kterých není implementace robotické chirurgie možná.

V roce 2022 se stala naše klinika prvním fakultním pracovištěm u nás, které získalo status mezinárodního výukového pracoviště pro operace karcinomu tlustého střeva a konečníku. I díky tomuto statusu jsme mohli provést v loni 1. workshop robotické chirurgie tlustého střeva a konečníku. V současné době máme naplánované stáže českých a slovenských chirurgů, kteří chtějí rozvíjet robotický program na svých pracovištích.