Vyhodnotili jsme jiné úspěchy v roce 2019 a vyhlašujeme nejlepší

Rádi bychom vás seznámili s výsledky hodnocení „jiných úspěchů“ v roce 2019 (za kalendářní rok 2018). Pro nezasvěcené stručná informace na úvod, oč se vlastně jedná. Hodnocení „jiných úspěchů“ vzniklo historicky jako jeden z parametrů hodnocení výkonu pracovišť fakulty, na jehož základě získá ústav nebo klinika část finančních prostředků do svého rozpočtu (dalšími a z hlediska objemu peněz významnějšími parametry jsou objem výuky, její kvalita a publikační aktivita).

Hodnocení „jiných úspěchů“ umožňuje zohlednit aktivity pracovišť, které nejsou zahrnuty ve třech výše uvedených parametrech, ale které přesto zasluhují ohodnocení, protože také významně přispívají k dobrému obrazu naší fakulty. Důležitým dopadem hodnocení také je, že přiměje pracoviště, aby se nad uplynulým rokem zamyslela a zveřejnila své největší úspěchy na webu. Často se tak dovídáme o významných aktivitách, které by jinak mohly uniknout pozornosti. Úspěchy jsou různorodé, a proto samozřejmě v rámci jednoho hodnocení vzájemně jen obtížně porovnatelné. Je významnějším úspěchem učebnice, nebo monografie, uspořádání mezinárodního kongresu, osobní ocenění, udělení patentu, zahraniční mise, nebo významný úspěch v oblasti zdravotní péče?

Nelehkého úkolu porovnat neporovnatelné se každoročně ujímají docenti a profesoři naší fakulty a členové kolegia děkana, kteří úspěchy prezentované jednotlivými pracovišti za období uplynulých tří let bodují. V letošním roce se do hodnocení zapojilo 39 z nich a ohodnotili 142 úspěchů z celkových 175.

A jak to letos dopadlo?

Nejlepších šest úspěchů
pořadí úspěch pracoviště body
1 Organizace světového kongresu dětské psychiatrie – poprvé v ČR Dětská psychiatrická klinika 2. LF UK a FN Motol 15,7
2 7th Prague European Tutorial of Radiology, největší radiologická škola ve střední a východní Evropě Klinika zobrazovacích metod 2. LF UK a FN Motol 12,7
3 První těhotenství po transplantaci dělohy od zemřelé dárkyně v České republice v roce 2018. Jedná se o první těhotenství v transplantované děloze od zemřelé dárkyně v Evropě Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK a FN Motol 11,7
4 Evropská referenční síť EpiCARE a výzkumné centrum EPIREC Neurologická klinika 2. LF UK a FN Motol 10,9
5 Vydání odborné monografie v angličtině An Illustrated Terminologia Neuroanatomica Ústav anatomie 2. LF UK 10,7
6 Cena prof. Veselkovi za vědecké úspěchy od americké odborné společnosti Kardiologická klinika 2. LF UK a FN Motol 10,4
Nejlepších šest pracovišť
pořadí pracoviště body
1 Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK a FN Motol 35,8
2 Neurologická klinika 2. LF UK a FN Motol 33,2
3 Urologická klinika 2. LF UK a FN Motol 30,3
4 Dětská psychiatrická klinika 2. LF UK a FN Motol 29,9
5 Pediatrická klinika 2. LF UK a FN Motol 27,4
6 Kardiologická klinika 2. LF UK a FN Motol 25,5

Vítězům blahopřejeme a těšíme se na hodnocení v příštím roce, které proběhne opět v termínu od února do dubna.

prof. MUDr. Petr Marusič, Ph.D.
proděkan pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti

Vytvořeno: 30. 9. 2019 / Upraveno: 8. 6. 2020 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.