Prof. Jan Trka obdržel výzkumnou podporu Donatio

Na slavnostní akci, konané 6. dubna v předvečer výročí 674 let od založení Univerzity Karlovy, předala rektora prof. Milena Králíčková ocenění Donatio Universitatis Carolinae. Jedním z příjemců byl prof. Jan Trka, vedoucí laboratoře CLIP (Childhood Leukaemia Investigation Prague) při Klinice dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a Fakultní nemocnice v Motole. Cílem podpory Donatio je ocenění významných vědeckých osobností, které mimořádně přispívají k odborné prestiži Univerzity Karlovy.

O prof. Trkovi, který se specializuje na výzkum biologie dětské leukémie, i ostatních příjemcích podpory Donatio si můžete přečíst v článku na webu magazínu Univerzity Karlovy Forum.

O všech cenách, které byly na slavností akci v Karolinu předány, na webu Univerzity Karlovy.

Ocenění Donatio obdržel za 2. lékařskou fakultu v roce 2020 také prof. Jan Starý, v době převzetí přednosta Kliniky dětské hematologie a onkologie.

Foto: Vladimír Šigut, Univerzita Karlova

Vytvořeno: 7. 4. 2022 / Upraveno: 7. 4. 2022 / Mgr. Juan Zamora