Aneta Skotnicová získala 2. místo v soutěži Cena Alberta Schweitzera

RNDr. Aneta Skotnicová přebírá ocenění za 2. místo v Ceně Alberta Schweitzera. Foto. © Eva Kořínková

RNDr. Aneta Skotnicová, doktorandka z Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty a FN Motol získala 2. místo v prestižní vědecké soutěži Cena Alberta Schweitzera. Tuto vědeckou cenu uděluje Francouzské velvyslanectví v Praze.

„Letošní soutěž byla opravdu velmi silně obsazena, a proto druhé místo kandidátky z naší fakulty je velmi dobrým výsledkem. Hlavně proto, že rozdíl mezi prvním a druhým místem byl minimální,“ ohodnotil úspěch Anety Skotnicové prof. Richard Škába z Kliniky dětské chirurgie. A informace má z první ruky, protože s výjimkou jednoho ročníku se účastní práce v odborné porotě po celou dobu trvání soutěže.

Aneta Skotnicová zaujala v konkurenci dalších osmi kandidátů ze tří lékařských fakult v Praze a lékařských fakult Masarykovy univerzity v Brně a Palackého univerzity v Olomouci se svou prací he genetics of hematopoiesis disruption.

Porotu medicinské kategorie soutěže tvořili koordinátoři soutěže z jednotlivých fakult. Prezidentem poroty byl profesor Arnold Munich, přednosta Ústavu lékařské genetiky Dětské univerzitní nemocnice Paris Necker a zakladatel Institutu Genetických chorob IMAGINE.

Doktorka Skotnicová za své krásné druhé 2. místo obdrží od francouzského velvyslanectví stipendium ve výši 1 700 EUR, které jí umožní uskutečnit měsíční výzkumný pobyt ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru. Cenu převzala za přítomnosti nositele Nobelovy ceny Jean-Marie Lehna.

Soutěž o Cenu Alberta Schweitzera v oblasti lékařství každoročně vypisuje Francouzské velvyslanectví pro doktorandy do 33 let v rámci Scientific Prizes of the French Embassy pro sedm vědních oblastí.

Prestižní soutěž Alberta Schweitzera v oblasti lékařství se opět konala na 2. lékařské fakultě
Vytvořeno: 26. 6. 2023 / Upraveno: 4. 7. 2023 / PhDr. Mgr. Kateřina Křenová