Vyhlášení soutěže v rámci institucionálního plánu pro veřejné vysoké školy pro roky 2019–2020

2. lékařská fakulta UK vyhlašuje na základě pokynu MŠMT ČR soutěž o projekty v rámci institucionálního plánu (dále jen „IP“) pro VVŠ na roky 2019–2020. Cílem IP je přispět k naplňování priority stanovené v Dlouhodobém záměru 2. LF UK v Praze na roky 2016–2020.

Předkládané projekty musí být naplánovány jako jedno nebo dvouleté. Každý projekt musí spadat pod některou z Hlavních priorit uvedenou v DZ UK (http://www.cuni.cz/UK-6912.html) a konkrétně navázanou na DZ UK 2. LF, přičemž preferovanou Hlavní prioritou bude č. 6 navazující na kapitolu z DZ UK 2. LF „Infrastruktura a zázemí“, jejímž dílčím cílem je přestavba teoretických ústavů na Plzeňské (3. etapa).

Finanční podmínky:
V rámci jednoho pracoviště mohou být do soutěže podány maximálně dva projekty.
Lze požadovat jak investiční, tak neinvestiční prostředky.
Doporučená výše dotace pro investiční projekty činí 100–500 tis. Kč.
Doporučená výše dotace pro neinvestiční projekty činí 100–300 tis. Kč.
Hodnotící komise může požadované nároky na projekt snížit či upravit.

Indikátory:
Hodnocení projektů se bude opírat zejména o kvalitu nastavených indikátorů. Přehled možných indikátorů naleznete v příloze. Zaměřte se na popsání těchto indikátorů, výchozího stavu a čeho chcete projektem dosáhnout.

Povinný obsah přihlášky (formulář naleznete v příloze)

• Název projektu.
  • Jméno řešitele/spoluřešitele.
  • Fakulta, ústav/klinika.
  • Priorita pro 2. LF UK (viz příloha).
  • Priorita dle DZ UK, strategický záměr v rámci dané priority http://www.cuni.cz/UK-6912.html.
  • Stručný popis projektu (výchozí stav, závazné cíle projektu, cílová skupina a činnosti vedoucí k naplnění těchto cílů, seznam členů týmu apod.).
  • Popis konkrétních kvantitativních a/nebo kvalitativních indikátorů realizace cílů projektu (např. realizace nákupu investic, zavedení nového předmětu do výuky, počet nově otevřených kurzů, vytvoření úloh...), popis aktivit směřujících k jejich dosažení atd.
  • Finanční požadavky a jejich závazné členění – investice, materiál (provozní náklady), služby, nikoliv: osobní náklady, stipendia, režie.
  • Konkrétní rozpis finančních nákladů podle kalendářních roků 2019–2020. U investic zároveň jako přílohu dodejte, pokud je to možné, alespoň dvě konkurenční cenové nabídky.
  • Podpis odpovědného řešitele.
  • Souhlas přednosty kliniky/vedoucího ústavu s realizací projektu.

Celkový rozpočet každého z předkládaných projektů musí být zaokrouhlen na celé tisíce.

Harmonogram soutěže:

Sběr přihlášek – dva podepsané originály a elektronicky emailem na odd. VaV 2. LF UK (@email) nejpozději ve čtvrtek 6. 9. 2018.

Hodnocení a výběr projektů komisí 2. LF proběhne ve dnech 10.–14. 9. 2018
Případné úpravy projektů dle doporučení komise 17.–21. 9. 2018
Předání projektů na rektorát UK 30. 9. 2018
Rozhodnutí MŠMT o financování projektů únor/březen 2019

Kontaktní osoba za 2. LF UK: Mgr. Adam Zabloudil, VaV 2. LF UK, tel. linka 5818, e-mail: adam.zabloudil@lfmotol.cuni.cz.

Vytvořeno: 13. 8. 2018 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Adam Zabloudil