Semináře diabetologické skupiny – letní semestr 2015/2016

Lenka Syčová-Kriváňová, Mária Petrusová, Josef Klein

26. 5. Co znamená myslet aneb Rozdíl mezi myšlením vědeckým a filosofickým
Filip Grygar

2. 6. Sexuální dysfunkce u diabetiček (předběžné výsledky pilotní studie)
Veronika Andrashko

Jan Brož, Denisa Janíčková Žďárská
Milan Kvapil

Externí přednášející:

Doc. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., absolvoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze v roce 1997, v letech 2005/2006 pobýval na stáži v St. Paul's Hospital v kanadském Vancouveru. Primární vědeckou oblastí jeho zájmu jsou dyslipidémie. Je autorem mnoha citovaných publikací v zahraničních lékařských časopisech, své poznatky zpracoval v docentské práci Genetické faktory v diagnostice a léčbě primárních dyslipidémií. Pracuje na III. interní klinice 1. LF UK a VFN Praha, kde se věnuje praktické medicíně i rozvíjení svých vědeckých aktivit, je předsedou výboru České společnosti pro aterosklerózu.

As. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., je odborným asistentem na III. interní klinice 1. LF UK a VFN Praha. Již 13 let se věnuje obezitologii, v posledních letech se zaměřením na pohybovou aktivitu. Je atestován v interním lékařství, endokrinologii a tělovýchovném lékařství. Od roku 2006 je předsedou VŠTJ MEDICINA PRAHA, která systematicky organizuje pohybové aktivity pro různé skupiny pacientů. Je členem revizní komise České obezitologické společnosti a předsedou České společnosti tělovýchovného lékařství.

Mgr. Filip Grygar, Ph.D., absolvoval obor filosofie na Filozofické fakultě UK v Praze. Vedle doktorského studia na Přírodovědecké fakultě UK vyučoval základy společenských věd na Akademickém gymnáziu v Praze, od roku 2008 působí na katedře filosofie Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Oblastmi jeho odborného zájmu jsou filosofie a historie vědy, filosofická východiska kvantové teorie a fenomenologie.

Bc. Anna Holubová je studentkou Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze. Pod záštitou Společného pracoviště biomedicínského inženýrství FBMI a 1. LF UK se zabývá technickými řešeními v oblasti selfmonitoringu pacientů s diabetem. V rámci programu Erasmus se v Norwegian Centre for E-health Research, The Arctic University of Norway, rovněž podílela na projektech elektronického zdravotnictví.

Vytvořeno: 18. 3. 2016 / Upraveno: 18. 3. 2016 / Mgr. Jana Palacká