MUDr. J. Brož byl vedoucím vítězné práce na světovém medicínském studentském kongresu WIM 2019

Studentka 6. ročníku Všeobecného lékařství Marisa A. Nunes zvítězila se svojí vědeckou prací v sekci Endokrinologie a Diabetes na 15. ročníku jednoho z významných světových medicínských studentských kongresů WIMC 2019, který proběhl ve Varšavě 9.–12. května 2019. Její studie Quantitative characteristics of glycemic excursions during defined level of physical activity leading to hypoglycemia and after its treatment with 20g ingested glucose ve svých důsledcích může pomoci odpovědět na otázky o správném množství a době podání sacharidů při fyzické zátěži u diabetiků 1. typu v rámci prevence hypoglykémie a zároveň o její efektivní léčbě. Vedoucím práce je as. MUDr. Jan Brož.