Vychází první a druhé vydání učebnice Memorix histologie a dostává ocenění

BALKO, Jan, TONAR, Zbyněk, VARGA, Ivan, a kol. 1. vydání, Praha: Triton, 2016.
BALKO, Jan, TONAR, Zbyněk, VARGA, Ivan, a kol. 2. doplněné vydání, Praha: Triton, 2017.

Pořadatel Radovan Hudák a spoluautor David Kachlík oslovili kolegy z histologie a patologie tří lékařských fakult (2. LF, LF Plzeň, LF UK v Bratislavě) a navázali na úspěšnou učebnici Memorix anatomie. Společně jsme vytvořili obdobné dílo v sesterském oboru – histologii. Učebnice je výsledkem spolupráce více než stovky histologů, anatomů, patologů, studentů, klinických lékařů a andragogů a představuje komplexní a srozumitelný zdroj histologických poznatků. Strukturovaný text s důrazem na důležité informace z cytologie, obecné histologie a mikroskopické anatomie je kombinován s jednoduchým designem a velkým množstvím barevných obrázků a mikrofotografií. Novinkou jsou rozhodovací algoritmy, které studentům velmi pomohou při určování preparátů, a kapitola o mikroskopovacích technikách.

Kniha získala Cenu Jaroslava Jirsy za nejlepší učebnici roku 2016 Univerzity Karlovy pro autory a autorské týmy učebnic.

Memorix histologie (autoři: Balko, J. et al.). Podrobnosti na www.memorixanatomy.com/en/.