Učebnice Memorix anatomie vyšla v dalších jazykových mutacích

• Maďarský překlad: Hudák, Radovan, Kachlík, David a kol.: Memorix anatómia. Budapest: Medicina, 2021.
  • Slovenský překlad: Hudák, Radovan, Kachlík, David a kolektiv: Memorix anatómie, Praha: Triton, 2022.
  • Španělský překlad: Hudák, Radovan, Kachlík, David, et al.: Memorix anatomía. Praha: Memorix, 2022.
  • Balko, Jan, Tonar, Zbyněk, Varga, Ivan: Memorix histologie, 3. vydání, Praha: Triton, 2021, 555 s. (Radovan Hudák pořadatel a spoluautor, David Kachlík spoluautor)

Již je to téměř deset let od křtu prvního vydání Memorixu anatomie v českém jazyce. Od té doby se stala naše kniha jedním z nejpoužívanějších zdrojů při studiu anatomie jak v Česku, tak i v Polsku a Itálii. Do těchto jazyků byla totiž kniha přeložená z anglické verze, ze které se učí tisíce studentů po celém světě. V roce 2021 jsme dokončili maďarský překlad a v roce 2022 slovenský překlad pátého českého vydání, ale velký milník představuje španělské vydání, jelikož se tím knize z 2. lékařské fakulty UK otevírá celá Jižní a Střední Amerika. Pro milovníky mikroskopického světa jsme napsali Memorix histologie, jehož upravené a doplněné třetí vydání spatřilo světla světa v roce 2021.

Celkem má Memorix anatomie sedm jazykových mutací a nyní se připravují osmý a devátý překlad – řecký a portugalský. Za tvorbou knihy stojí především Radovan Hudák, David Kachlík a Jan Balko, ale i desítky dalších pracovníků a studentů z 2. lékařské fakulty UK.

Podrobnosti na českém webu projektu a na jeho anglické mutaci.