Clinical Immunology – úspěch Ústavu imunologie.

Již potřetí se pracovníkům Ústavu imunologie UK 2. lékařské fakulty a Fakultní nemocnice v Motole podařilo publikovat práci, z níž ilustrace byla použita na titulní straně časopisu.

Clinical Immunology – úspěch Ústavu imunologie

Již potřetí se pracovníkům Ústavu imunologie UK 2. lékařské fakulty a Fakultní nemocnice v Motole podařilo publikovat práci, z níž ilustrace byla použita na titulní straně časopisu.

Poprvé to bylo v roce 2003 v Clinical Immunology, kdy na titulní straně bylo uveřejněno schéma patogenetického působení ANCA protilátek (Bartunkova J., Tesar V., Sediva A.: Diagnostic and pathogenetic role of antineutrophil cytoplasmic autoantibodies. Clinical Immunology, 2003, Feb;106(2):73 82).

Druhým titulním obrázkem byla fotografie z konfokálního mikroskopu, jak dendritická buňka pohlcuje apoptotický lymfocyt (Spisek R., Bartunkova J., Gasova Z.: Maturation state of dendritic cells during the extracorporeal photopheresis and its relevance for the treatment of chronic graft-versus-host disease. Transfusion, 2006 Jan;46(1):55–65).

Fotografie uveřejněná na titulní straně letošního lednového vydání časopisu Clinical Immunology představuje fagocytózu apoptotických tělísek ovariálního karcinomu dendritickou buňkou. (Tobiasova Z., Pospisilova D., Miller AM, Minarik I., Sochorova K., Spisek R., Rob L., Bartunkova J.: In vitro assessment of dendritic cells pulsed with apoptotic tumor cells as a vaccine for ovarian cancer patients. 2007 Jan;122(1):18–27).

Vytvořeno: 12. 3. 2007 / Upraveno: 7. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK