Informace k pracovní povinnosti studentů a k výuce

Usnesením vlády č. 1292 se od 10. prosince 2020 ruší pracovní povinnost pro mediky. „V rámci Asociace děkanů lékařských fakult usilujeme i o co nejrychlejší zrušení pracovní povinnosti pro studenty ošetřovatelství a fyzioterapie,“ uvedl děkan prof. Vladimír Komárek.

Zároveň po domluvě s vedením FN Motol, Nemocnice Na Homolce a Nemocnice Na Bulovce, kde pracuje nejvíc studentů 2. lékařské fakulty, bude umožňováno i dobrovolně zapojeným studentům co nejdříve ukončovat dohody. Fakulta i zdravotnická zařízení si velice váží pomoci všech studentů.

Dle informací z rektorátu Univerzity Karlovy bude i v následujícím týdnu možné pokračovat ve výuce ve stejném rozsahu jako tento týden (20 studentů na klinické a praktické výuce a praxi ve všech ročnících, při výuce u lůžka pacienta max. 5 osob, prezenční zkoušení do 10 osob, prezenční výuka v 1. ročnících ve skupinách do 20 studentů).

Vytvořeno: 10. 12. 2020 / Upraveno: 6. 1. 2021 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.