Aktuální informace děkana fakulty k současné mimořádné situaci

Vážené kolegyně, kolegové, vážení zaměstnanci, studentky a studenti,

dovolte mi, abych vás informoval o nejnovějších opatřeních vlády ČR týkajících se výuky a chodu naší fakulty. Dosud se organizace výuky na naší fakultě řídila Metodickým pokynem č. 02/2020, který vycházel z nařízení Hygienické stanice HMP č. 15/2020. V nejnovějším vládním opatření platném od 12. 10. 2020 je i nadále zakázána osobní přítomnost na výuce při studiu na vysoké škole, a to s výjimkou pro klinickou a praktickou výuku a praxi studentů zdravotnických programů. V tomto nařízení nejsou blíže specifikovány praktické výukové aktivity a není určen maximální počet přítomných osob.

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci i k významně narůstajícím počtům osob s pozitivním testem na covid-19 a v souladu s doporučením prorektorky UK povoluji v období od 12. 10. do 25. 10. 2020 přítomnost maximálně 5 osob při výuce u lůžka a praktických cvičeních, a to za předpokladu dodržení hygienických opatření dle Metodického pokynu 02/2020, čl. III.

Veškerá ostatní výuka probíhá pouze distanční formou.

Zkoušení v období od 12. 10. do 25. 10. 2020 může být jak distanční, tak i prezenční, za přítomnosti maximálně 5 osob a při zachování hygienických opatření dle metodického pokynu 02/2020.

Věřím, že se nám společně podaří zvládnout toto mimořádně obtížné období.

Vladimír Komárek

děkan fakulty