Výzva jedenácti: lékaři Univerzity Karlovy veřejnosti

Štítky

„Nesmíme propadat strachu, panice a beznaději,“ píše jedenáct osobností UK. Za 2. LF UK výzvu podepsali prof. Jiřina Bartůňkováprof. Pavel Kolář.

„Výzvu jedenácti lékařů Univerzity Karlovy vítám, a to zejména požadavek na ukončení nouzového stavu a obnovu výuky. V současné době je namístě předkládat ověřená fakta a bránit tak šíření neopodstatněného strachu z italského či španělského scénáře. Proto doporučuji k přečtení také článek prof. Macka o možné ‚genetické odolnosti‘ české populace. Na druhé straně je třeba být i nadále obezřetný a nepodléhat předčasnému optimismu. Nejsem si jist, zda lze srovnávat závažnost této infekce ‚s vlnou veder či mrazů‘. Krom této výhrady s textem výzvy souhlasím a vyjadřuji autorům uznání a podporu,“ komentuje obsah výzvy děkan prof. Vladimír Komárek.

Text výzvy na stránkách Univerzity Karlovy najdete zde, případně níže jako pdf.

Vytvořeno: 22. 4. 2020 / Upraveno: 6. 5. 2020 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková