Lukáš Vaněk, vítěz robotické olympiády. Fotografie: Michal Hladík (2. LF)

Známe vítěze robotické olympiády

Finále unikátní soutěže na operačním trenažeru Da Vinci, první svého druhu v Česku, se uskutečnilo 30. května v robotickém centru Urologické kliniky. Vítězem se stal Lukáš Vaněk.

2. lékařské fakultě zapůjčila robotický operační trenažer Da Vinci Xi firma Synektik. V uplynulých dvou měsících probíhaly v robotickém centru Urologické kliniky kurzy pod vedením lektorů a svou zručnost si mohli vyzkoušet medici z 2. lékařské fakulty napříč všemi ročníky. Zájem projevili i medici z jiných fakult. Přibližně 170 účastníků se tak seznámilo s metodami, které již v současnosti vládnou chirurgickým oborům. Jedenáct nejzručnějších, kteří nejrychleji vykonali předepsanou sestavu operačních úkonů, změřilo svoje schopnosti ve finále.

Zleva: Mgr. František Tóth a Jan Zatloukal, zástupci firmy Synektik, vítěz robotické olympiády Lukáš Vaněk, děkan prof. Marek Babjuk a dr. Vojtěch Novák.
Fotografie: Michal Hladík (2. LF)

A jak to dopadlo?

1. Lukáš Vaněk

2. Albert Veiskevich

3. Vojtěch Svoboda

(další v abecedním pořadí)

Michal Barchánek

Kristýna Blažková

Nikolay Fedotov

Barbora Hamouzová

Sofija Lekić

Martina Maixnerová

Andrej Nárožný

Benjamin Rom

Diplomy a ceny předali děkan a přednosta Urologické kliniky prof. Marek Babjuk a organizátor olympiády MUDr. Vojtěch Novák. Lukáš Vaněk ze šestého ročníku Všeobecného lékařství, který získal první místo, absolvuje robotický výcvikový kurz v některém z evropských středisek. Cenu věnovala firma Synektik.

Všem finalistům blahopřejeme!

Vytvořeno: 30. 5. 2022 / Upraveno: 15. 6. 2022 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.