Začal program Freemover pro studenty medicíny z válkou zasažené Ukrajiny

Štítky

Ve čtvrtek 26. května proběhla na 2. lékařské fakultě první přednáška v rámci programu Freemover.

Program je určen pro začlenění studentů medicíny, kteří přicházejí z válkou zasažené Ukrajiny a mají zájem pokračovat ve studiu na 2. LF UK. Součástí stáže je nabídka přednášek a kurzů z nejrůznějších oborů medicíny, trénink češtiny a příprava na přijímací řízení na 2. LF UK, na základě kterého by někteří studenti mohli být přijati k řádnému studiu na naší fakultě. Více o programu Freemover si můžete přečíst zde.

Aktuálně se účastní 12 studentů – mediků z různých ročníků, kteří už studovali na Ukrajině –, a s několika dalšími zájemci je v kontaktu fakultní studijní oddělení.

Reportáž o začátku kurzu v Událostech České televize (26. 5. 2022). Foto: screen z webu ČT.

Program Freemover zahájil a studenty přivítal prof. Josef Zámečník, studijní proděkan a přednosta Ústavu patologie a molekulární medicíny 2. LF UK a FNM. První přednášející byla dr. Vira Tovazhnianska z Ústavu patologie, která se věnovala tématu diabetes mellitus.

V červnu proběhne ještě jedna přednáška, další budou následovat v září.

Vytvořeno: 26. 5. 2022 / Upraveno: 15. 6. 2022 / Mgr. Juan Zamora