Vedení fakulty informuje o opatřeních pro výuku v souvislosti s útokem na filozofické fakultě

Milé studentky a studenti, vážení zaměstnanci 2. lékařské fakulty UK,

všichni se nějak snažíme ve své mysli vyrovnat s důsledky útoku na filozofickou fakultu naší univerzity, je však třeba se zamyslet i nad dalšími dny a nad způsobem návratu ke každodenním povinnostem.
Jako vedení fakulty si uvědomujeme potenciální dopady na psychiku studentů i pedagogů, budeme se snažit to reflektovat. Stejně tak, ve spojení s vedením univerzity, monitorujeme bezpečnostní situaci a zvažujeme další postup.

Přijali jsme následující opatření:

1. Výuka bude od 2. 1. 2024 probíhat obvyklým způsobem a bez omezení.
  2. Žádáme všechny vyučující o vstřícnost vůči studentům, respektive jejich potřebám souvisejícím s adaptací na proběhlou událost.
  3. Připomínáme možnost psychologické podpory ze strany odborníků na UK (rozcestník na webu UK).
  4. Jsme v kontaktu s krizovým štábem UK i s MŠMT. O realizovaných i plánovaných bezpečnostních opatřeních vás budeme průběžně informovat.

Neváhejte samozřejmě v případě jakýchkoliv problémů kontaktovat vedení fakulty.

prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc, děkan
prof. MUDr. Josef Zámečník, Ph.D., proděkan pro výuku

Vytvořeno: 29. 12. 2023 / Upraveno: 29. 12. 2023 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.