Kurz Jak být pánem a ne otrokem klinického výzkumu

Kurz Jak být pánem a ne otrokem klinického výzkumu je určen všem postgraduálním studentům, kteří se zajímají o výzkum, zejména klinický. Hlavním cílem kurzu však není účastníky naučit statistické metody tak, aby je zcela samostatně používali, ale aby měli o statistických metodách základní přehled a věděli, kdy a jaká metoda se má použít. Významné je interaktivní zaměření kurzu, proto účastníci jsou žádáni, aby si přinesli svůj notebook či jiný nástroj s tabulkovým editorem.

Mimo statistické metody se kurz věnuje i dalším aspektům (klinického) výzkumu, včetně zajímavých témat, jakými jsou neetické praktiky (plagiát, podvod) či financování české vědy. Chce vzpomenout i jednoho z nejvýznamnějších českých vědců – fyziologů – J. E. Purkyně, zakladatele Fyziologického ústavu 1. LF UK.

Kurz je dvoudenní. V zimním semestru proběhne v termínu 2.11. 2023 - 3.11. 2023.

Bližší informace naleznete webu 1. lékařské fakulty UK.

Vytvořeno: 7. 9. 2023 / Upraveno: 7. 9. 2023 / Bc. Pavla Zídková