Aktuality pro uchazeče

0

Děkan fakulty prof. Vladimír Komárek v rozhovoru shrnuje nejpodstatnější změny, které fakultu čekají v souvislosti s modernizací studia všeobecného lékařství.

0

Zápis studentů přijatých do prvních ročníků se bude konat dle následujícího harmonogramu.

0

Kompletní rozpis úředních hodin Studijního oddělení v období od června do srpna 2019 naleznete v přiloženém dokumentu (pdf) níže.

0

Uchazeči mohou nahlédnout do svých materiálů ve středu 7. 8. 2019 v 10.00 na Studijním oddělení děkanátu 2. lékařské fakulty UK.

0

Orientační týden 2019 je určen pro studenty všech prvních ročníků UK. Koná se 16.–20. září 2019, rezervace na jednotlivé přednášky bude spuštěna 9. září v 10.00. Akce má facebookovou událost.

0

Fyzioterapie je jednou z vlajkových lodí 2. lékařské fakulty. Zeptali jsme se několika našich studentů napříč ročníky na jejich názor...

Zlomeniny proximálního femuru
0

Co nabízí a čím se vyznačuje? Jedním ze spoluautorů je prof. David Kachlík (Ústav anatomie 2. LF UK).

0

Debata s podtitulem S čím se potýkají čerství absolventi lékařských fakult po nástupu do praxe? se konala ve středu 3. dubna 2019 se ve Velké posluchárně. Přinášíme výběr toho nejzajímavějšího a záznam.

0

Po roce stráveném v Lovani přednesla dr. Eva Fürstová nejlepší přednášku Vědecké konference. Jejím školitelem je prof. Pavel Dřevínek. Dvojrozhovor.

0

Nebyli jste na dni otevřených dveří, ale rádi byste si nechali představit naši fakultu? Prohlédněte si informační plakáty, které pro návštěvníky připravili naši studenti.

0

Marta Palma, a fifth-year student of General Medicine, spent her summer internship in Monastir, Tunisia. She sends an essay and pictures.

0

Přečtěte si o zážitcích a zkušenostech, které naši studenti získali na zahraničích stážích.

0

Na Druhé lékařské vyvíjejí činnost studentské spolky, které dávají životu a studiu na fakultě další pestrý rozměr. Co přesně dělají a jak se stát jejich členem?

0

Co vedlo jejich životy ke studiu medicíny? Jak se těší na studium? Z čeho mají strach? A klasická otázka – proč si vybrali Druhou lékařskou? Nastupujících prváků se u zápisu ptal Adam Láznička, fotil Stanislav Štrba.

0

Podle žebříčku U.S. News Best Global Universities Ranking 2018 je nejlepší univerzitou v České republice Univerzita Karlova, a to na 196. místě z 1250 hodnocených univerzit; v Evropě je 85.

Student fyzioterapie ze Slippery Rock University Devin Kielur absolvoval na jaře stáž na 2. lékařské fakultě. Napsal o své zkušenosti esej, kterou publikujeme spolu s fotografiemi ze sportovní akce pro pacienty s roztroušenou sklerózou, MaRS 2017. V angličtině.