Onkologická klinika členem nejprestižnější sítě onkologických center v Evropě – The Organisation of European Cancer Institutes

V listopadu 2019 se Onkologická klinika 2. LF UK a FN Motol stala právoplatným členem The Organisation of European Cancer Institutes (OECI). Tato evropská organizace sdružuje jen úzký počet nejkvalitnějších onkologických center v Evropě (kromě naší kliniky je to v Česku dále jen Masarykův onkologický ústav Brno a Institut biostatistiky a analýz Brno). Členové této instituce musí v rámci evropského státu vykázat přísně kontrolované léčebné výsledky, vysokou kvalitu péče o pacienty, vysoký počet publikací v impaktovaných časopisech. Členství v organizaci přináší exkluzivní přístup k novým preparátům v léčbě pacientů, umožňuje porovnávat a společně prezentovat data s nejlepšími onkologickými pracovišti v Evropě a umožňuje neomezený přístup k projektům OECI i EORTC ve smyslu akademických klinických studií (nové léčebné protokoly, nové léčebné preparáty), dále přednostní a hrazené edukativní programy pro naše zaměstnance. Členové této instituce musí v rámci evropského státu vykázat přísně kontrolované léčebné výsledky, vysokou kvalitu péče o pacienty, vysoký počet publikací v impaktovaných časopisech. V roce 2020 jsme naše členství v OECI obhájili, a to průkazem léčebných výsledků vybraných diagnóz, počtem probíhajících klinických studií s inovativními protinádorovými léky a také počtem publikací v impaktovaných časopisech.