Noc vědců on-line: 2. lékařská se opět zapojuje

Noc vědců – letos kompletně on-line – proběhne v pátek 27. 11. od 17 do 23 hod. Naše fakulta má na programu živě streamované i předtočené přednášky, včetně virtuální prohlídky Ústavu anatomie.

Podrobný program najdete na webu Noci vědců.

Předtočená videa

Předtočená videa z 2. lékařské fakulty včetně Virtuální prohlídky Ústavu anatomie, kterou připravil jeho přednosta prof. David Kachlík, budou premiérově k dispozici od pátku 27. 11. od 17 hodin zde. Těšit se dále můžete na video Lidské tělo pod mikroskopem, které připravil tým dr. Jiřího Uhlíka z Ústavu histologie a embryologie 2. LF UK, na přednášku prof. Václava Hampla z Ústavu fyziologie 2. LF UK Oběh krve v plicích, domácí porody a Covid-19 nebo Kostohrátky prof. Davida Kachlíka. Ústav fyziologie virtuálně představuje jeho přednosta prof. Přemysl Jiruška.

Živé streamy

Živý stream 50 odstínů šedi lidského těla aneb Ultrazvuková anatomie z Ústavu anatomie bude probíhat od 18 do 19 hod.

Živě z Velké geologické posluchárny na Albertově budou přednášet dr. Ondřej Novák z Ústavu fyziologie 2. LF UK, jeho Okno do mozku můžete sledovat od 19 hod., a prof. Přemysl Jiruška, přednosta Ústavu fyziologie 2. LF UK, jehož přednáška Budoucí léčba neurologických onemocnění začíná v 19.30 hod.

Videopozvánka

Videopozvánku prof. Přemysla Jirušky najdete na našem facebooku.

Bohatý program na téma Člověk a robot, skládající se z 26 předtočených videí a celkem 14 živých streamovaných přenosů, přichystalo na 60 vědců ze 14 fakult Univerzity Karlovy, studentů zapojených do projektu Science Slam a dokonce hosté z Varšavské univerzity.

Veškerý obsah bude následně k dispozici na YouTube kanále Univerzity Karlovy.

Vytvořeno: 25. 11. 2020 / Upraveno: 1. 12. 2020 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková