Fakulty UK nebudou zohledňovat složení nepovinné části maturit

2. lékařská fakulta, stejně jako žádná z fakult Univerzity Karlovy, nebude při přijímacím řízení zohledňovat, zda uchazeč složil nepovinnou část maturitní zkoušky. Podmínkou pro přijetí bude zvládnutí maturitní zkoušky bez ohledu na to, v jaké podobě ji uchazeč letos bude dělat. ČTK to dnes sdělil mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek.

Maturity se letos kvůli pandemii koronaviru a zrušení prezenční výuky uskuteční v upravené podobě. Ústní zkoušky z češtiny a cizího jazyka budou dobrovolné. Maturanti, kteří pomáhají v nemocnicích či domovech seniorů, nebudou muset dělat ani státní didaktické testy. Pro ostatní zůstanou povinné, pouze se u nich prodlouží čas. Všechny bude čekat školní maturita ze dvou či tří předmětů včetně případné praktické zkoušky podle oboru.

Podle mluvčího UK Hájka nebude složení nepovinné části vyžadovat žádná ze 17 fakult univerzity. „Podmínkou zůstává dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou bez ohledu na to, v jaké podobě maturitu uchazeč podle březnových úprav maturitních zkoušek složil,“ řekl.

Vytvořeno: 16. 3. 2021 / Upraveno: 1. 6. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková