A-C-G-T: Analýza českých genomů pro teranostiku

Máte zájem zúčastnit se jednoho z největších genetických projektů? Chcete zjistit, odkud může pocházet váš dávný předek? Přihlaste se jako dobrovolník k testování. Partnerem projektu je i Ústav biologie a lékařské genetiky 2. LF UK a FN Motol.

Veškeré informace o projektu včetně podmínek pro účast naleznete zde.

Partnerem projektu je i Ústav biologie a lékařské genetiky 2. LF UK a FN Motol, jehož přednosta prof. MUDr. Milan Macek jr., DrSc., je jedním z řešitelů. „Velkou výhodou je, že v rámci projektu mohou jeho účastníci získat zdarma i Genografický certifikát svého původu,“ uvedl prof. Macek.

O tom, co je teranostika a co je cílem projektu, si můžete přečíst v rozhovoru s prof. Šárkou Pospíšilovou z CEITEC – Středoevropského technologického institutu Masarykovy univerzity v Brně. Více o genografických testech najdete zde.

Vytvořeno: 29. 7. 2020 / Upraveno: 20. 4. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková