Úspěch našich studentů na Memoriálu dr. Miroslava Bubníka

35. ročník štafetových závodů v plavání Memoriál dr. Miroslava Bubníka se uskutečnil 18. listopadu 2019... Píše PaedDr. Květoslava Skálová (Ústav tělesné výchovy 2.LF UK).

Je podzim, a tak se opět koná několikero plaveckých závodů. První závod, jak velí tradice, se uskutečnil 18. listopadu 2019, a to již 35. ročník štafetových závodů Memoriál dr. Miroslava Bubníka. Pořádala ho Přírodovědecká fakulta UK.

Letos se mi podařilo postavit nejvíce štafet za posledních šestadvacet let, co vedu plavecký oddíl, a to celkem čtyři. Štafeta našich nejlepších plavců šla do obhajoby vítězství po páté v řadě. Proti kalibru nasazených plavců z republikové reprezentace v týmech FTVS a FSV  neměli naši plavci moc velké naděje na prvenství. Obavy se potvrdily a naši tentokrát obsadili třetí místo, hned za oběma výše jmenovanými fakultami. Nutno podotknout, že jim ale sekundovali statečně, protože dosažený čas z obou štafet byl jen o jednu vteřinu horší.

Ostatní tři štafety podaly též výborné výkony a obsadily osmé, třinácté a osmnácté místo z celkového počtu 22 štafet. Třeba dodat, že složení zbývajících štafet nebylo, ve srovnání s většinou ostatních, pro nás nejvýhodnější. Bylo povoleno šest mužů plus dvě ženy, jenže potřebný počet mužů prostě v plaveckém oddíle nemáme. Plavou se dvě štafety: 6krát 50 metrů prsa a 6krát 50 metrů volný způsob, časy se sčítají a podle nich se stanoví pořadí.

Gratuluji touto cestou všem za pěkné výkony a skvělou atmosféru, kterou na závodech vytvořili. A vlastně také gratuluji fakultě, že má v řadách studentů takové jedince a také sobě, že s nimi mohu stále ještě spolupracovat. Přála bych si, aby nám to všem ještě dlouho vydrželo.

Tento závod má velkou tradici a získává vždy velice pozitivní odezvu mezi studenty i učiteli. Letos startovalo 22 štafet z 11 fakult čtyř univerzit – UK, ČVUT, VŠE  a ČZU. Naše štafety:

A – Marian Teplan, Jakub Tomáš, Peter Valášek, Aleš Berounský, Martin Jirásek (2. LF)
Lenka Štěrbová, Michaela Štěrbová, Daniel Hanuščin (3. LF)

B – Aaron Bush, Adam Tóth, Radek Váňa, Eliška Boľová (2. LF)
Miroslav Peleška, Josef Růžička, Diana Rochovanská, Aneta Pučanová (3. LF)

C – Štefan Tóth, Zeman Jan, Malimánková Petra, Malimánková Tereza (2. LF)
Bayerová Barbora, Bragina Polina, Cyrany Eva,  Šrámková Jitka (3. LF)

D – Jan Šimáček, Kateřina Kozlová, Jarmila Olajcová, Martina Timková (2. LF)
Beneš Pavel, Niesigová Lenka, Supogalieva Sophia, Sůvová Kateřina (3. LF)

Vytvořeno: 2. 12. 2019 / Upraveno: 22. 1. 2020 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.